Przejdź do głównej zawartości

Jak zatrudniać pracowników

Aby proces rekrutacji nowego pracownika przebiegł pomyślnie, należy przede wszystkim jasno i tak określić, czym ta osoba zajmowała się zajmować oraz które są wymagania co do jej wykształcenia, umiejętności, doświadczenia zawodowego a czasem nawet bycia pewnych cech charakteru niezbędnych z punktu widzenia rekrutującego.


Im dokładniej uda się wskazać profil idealnego kandydata, tym zdecydowanie jest później taką osobę znaleźć. Kolejnym krokiem jest opublikowanie ogłoszenia oraz selekcja przysłanych dokumentów aplikacyjnych.

Po wstępnej selekcji następuje najtrudniejszy chyba etap procesu rekrutacji, czyli rozmowy kwalifikacyjne. Podczas rozmów kwalifikacyjnych następuje bowiem konfrontacja informacji zawartych w nadesłanych przez kandydatów CV ze stanem faktycznych.

Artykuły o biznesie: Co daje szkolenie z rekrutacji?

Etap rozmów kwalifikacyjnych powinien zakończyć się wyborem najlepszego kandydata. Jeśli jednak tak się nie stanie, procedurę rekrutacji trzeba przeprowadzić ponownie.
Oczywiście, w jakiejś firmie proces rekrutacyjny wygląda nieco inaczej, natomiast większość korzysta z powodzeniem powyższy, tradycyjny model.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Służebność

Piastowanie ważnych stanowisk urzędowych jest powiązane z posiadaniem specjalistycznej wiedzy, umożliwiającej profesjonalne wykonywanie poszczególnych zadań. Wiele firm zewnętrznych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników poszczególnych jednostek organizacyjnych poprzez organizowanie szkoleń o zróżnicowanej tematyce. Wśród wielu ogromną popularnością cieszą się nowatorskie szkolenia ze służebności przesyłu.

Umowy - pracownik

Wybór formy umowy, która reguluje charakter zatrudnienia pracownika, jest znacznie ważny. Często pracodawcy narzucają niewłaściwe rodzaje umowy (umowy cywilnoprawne) w momencie, gdy wykonywane obowiązki są przesłanką do zatrudnienia na umowę o pracę. Która jest najkorzystniejsza forma zatrudnienia z punktu widzenia pracownika?